Ebooki - Kreator Kontenerów Web Store
Kreator kontenerów Web Store 2.0

Kreator kontenerów Web Store, jak się można domyślić, służy do tworzenia samorozpakowywalnych kontenerów sieci Web. Pozwala tworzyć niewielkie samorozpakowywalne archiwa i przeglądać je bez konieczności rozpakowywania. Nie da się ukryć, że świetnie nadaje się do tworzenia ebook'ów :) Kontenery korzystają z wbudowanej przeglądarki stron www (nie korzystają z Explorera!). Program potrafi obsłużyć większość elementów języka HTML 3.2. Niestety nie obsługuje on ramek. Ogromna jego zaleta to to, że jest oparty na licencji Freeware. 

Program dostępny jest na stronach autora Rafała Toborka www.surgimed.com.pl/chemix.

Co tam jeszcze można o nim powiedzieć :) Obsługa jest naprawdę intuicyjna. W tworzeniu ebook'ów pomaga nam kreator, który informuje krok po kroku co robić. Tak wygląda okno którym wita nas po uruchomieniu :

Sbookbuilder - tworzenie własnych ebooków

Naprawdę trudno jest popełnić jakiś błąd przy tworzeniu nowego kontenera. Należy pamiętać, aby katalog, ze naszym ebookiem w formie strony www zawierał stronę index.htm lub index.htm. Jeśli chodzi o reakcję programu na strony nie do końca zgodne z obsługiwaną przez niego specyfikacją języka HTML 3.2 to poradził sobie bardzo dobrze. Dla porównania SbookBuilder powodował błędy wykonania i nie dawał się nawet zamknąć normalnymi sposobami. Nie mniej jednak nie dał rady poprawnie zapisać stron serwisu "Strefa Ebooków". Linki w formie ./index2.htm ('./' wskazuje na bieżący katalog) nie działały. Rozwiązanie jest proste - adresy pisać bez tych dodatkowych znaków.

Na kilka słów uwagi zasługuje też wygląd samego skompilowanego ebooka. Oprócz standardowych przycisków "Wstecz", "Dalej", "Wyszukaj", "Start", pojawił się także przycisk "Lista". Pozwala on na wyświetlenie listy wszystkich plików stron html wchodzących w skład publikacji i wybór tej, która nas aktualnie interesuje.  

Muszę przyznać, ze Web Store przypadł mi znacznie bardziej do gustu niż SbookBuilder. Powody? Znajdziecie je w ramce poniżej :)

Zalety: Wady:
  • bardzo prosta obsługa
  • licencja Freeware
  • możliwość wyświetlania w oknie przeglądarki zewnętrznych stron www
  • polska produkcja :)
  • brak możliwości zabezpieczenia ebooka hasłem
  • brak obsługi ramek
  •  
  •  

Copyright(c) 2004 Strefa Ebook'ów (Ebooks Zone). Wszelkie prawa zastrzeżone