Ebooki - Linki
Na tej stronie znajdziecie zbiór linków do stron z darmowymi ebook'ami. Przy każdym z odnośników postaram się coś napisać, abyście nie wchodzili tam na próżno :)

http://www.gutenberg.net/ - strona Projektu Gutenberg. Można na niej znaleźć ponad 10000 darmowych publikacji w różnych formatach. Niestety nie znajdziemy tam żadnego polskiego ebook'a. Publikacje dostępne są na kilku mirrorach, dzięki czemu możemy szybko zessać żądaną pozycję. Dodatkowo większość z nich można umieścić u siebie na stronie, nie łamiąc niczyich praw autorskich.

http://www.pbi.edu.pl/ - Polska Biblioteka Internetowa. W chwili obecnej zawiera ponad 10000 publikacji. Eksiążki jakie tam znajdziemy są przeważnie dość stare. Ciekawe pozycje dla osób interesujących się historią, także pokaźny zbiór lektur i wiele wiele innych.

http://www.literatura.zapis.net.pl/ - Skarbnica literatury polskiej. Tą stroną z pewnością zainteresują się uczniowie. Podział na okresy pozwala łatwo znaleźć żądany utwór. Najważniejsze utwory od średniowiecza do współczesności, a nawet twórczość gości serwisu.

http://www.lysator.liu.se/runeberg/ - strona Projektu Runeberg. Wzorowana na Projekcie Gutenberg inicjatywa umieszczania w internecie publikacji nie chronionych już prawami autorskimi. W chwili obecnej znajduje się tam 455 pozycji. Niestety umieszczone tam ebooki to dzieła literatury nordyckiej, więc mało kto coś z nich zrozumie ;)

http://www.icdlbooks.org/ - zbiór publikacji dla dzieci. Strona powstała dzięki współpracy organizacji Internet Archive oraz Uniwersytetu Maryland. Można tam znaleźć kilkaset bajek i książek dla najmłodszych. Bajki w kilkunastu różnych językach, niestety nie znajdziemy tam ani jednej w języku polskim.


Copyright(c) 2004 Strefa Ebook'ów (Ebooks Zone). Wszelkie prawa zastrzeżone