Komiksy : Kuriozum codziennePodróż Służbowa

Dzisiaj w serwisie pojawia się kolejna pozycja popełniona przez Tomasza Sachera. Jest to następna część z serii opowiadań "Opowieści Geriatryczne".

Serdecznie zachęcam do pobrania opowiadania w formacie pdf [4,6MB] Podróż Służbowa

Kij w Szprychy

Mam niewątpliwą przyjemność zaprezentować kolejne dzieło Tomasza Sachera "Kij w Szprychy". Jest to pierwsza część większego tomiku opowiadań "Opowieści Geriatryczne". Całość utrzymana jest w tonie poprzedniego "Kuriozum codziennego", więc jeśli podobał się Wam poprzedni komiks, to tym również nie będziecie zawiedzeni!

Zachęcam do pobrania opowiadania w formacie pdf [3,3MB] Kij w Szprychy

Kuriozum codzienne

"Kuriozum codzienne" Tomasza Sachera to błyskotliwie zabawna, choć jednocześnie skrajnie gorzka opowieść o polskiej codzienności. Tak, codzienności, bowiem autor nie epatuje nas nieprzewidywalnymi zdarzeniami fabularnymi - pokazuje za to zwyczajne życie dwudziestokilkuletniego studenta, w którym rodzi się pragnienie doznań pogłębionych, sensowniejszych, wyzwolonych z ram bylejakości i nudy. W pozornie nieciekawych doświadczeniach głównego bohatera "Kuriozum..." odbija się jednak przenikliwie ukazana rzeczywistość współczesnej Polski: absurdy powtarzanych bezrefleksyjnie zachowań społecznych, płytkość relacji międzyludzkich, wszechobecny marazm. Przy czym komiks nie jest naiwnym, młodzieńczym oskarżeniem świata - ostrze ironii dosięga w tej opowieści także głównego bohatera! Czytane z tego punktu widzenia, "Kuriozum codzienne" stanowi intrygujące, bo wieloznaczne, studium frustracji, wobec którego bezradne i płytkie okazują się publicystyczne analizy zjawiska zwanego "generacją NIC". Co istotne bowiem, Sacher nie daje gotowych odpowiedzi, umiejętnie posługuje się kontrapunktami stylistycznymi, dzięki czemu historia rozczarowań bohatera nie osuwa się w patos, zaś groteska i ironia - w cynizm. Cóż, "Kuriozum..." to po prostu bardzo inteligentny komiks! Znam tylko dwie tak gorzkie, bezwzględne i jednocześnie szalenie zabawne historie - jedną jest "Dzień świra" Marka Koterskiego, drugą - "Kuriozum codzienne" Tomasza Sachera.

Wojciech Rusinek, redaktor blogu literackiego "Lo-li-ta"

Zachęcam wszystkich Internautów do pobrania komiksu Kuriozum codzienne [14,7MB]. Jest to na prawdę fascynująca opowieść, a jej walorów nie umniejsza w żadnym stopniu fakt, iż z powodu kradzieży rękopisu urywa się ona na 43 stronie.
Stworzyłeś swój własny komiks albo inną publikację i chcesz się nią podzielić z Internautami? - napisz koniecznie

Copyright(c) 2004 Strefa Ebook'ów (Ebooks Zone). Wszelkie prawa zastrzeżone